Distizym FM 1 kg

Distizym FM 1 kgKvapalný, koncentrovaný pektolytický enzým pre optimálny rozklad kvasu z bobuľového a kôstkového ovocia. Je povolený podľa súčasných platných zákonov a nariadení. Kontrolovaný odborným laboratóriom na čistotu a kvalitu.
Cena s DPH
40,00 EUR
EAN
4032299201123
Obj. číslo
9020391
Minimálny odber
1 ks
Dostupnosť
Na sklade
Kvapalný, koncentrovaný pektolytický enzým pre optimálny rozklad kvasu z bobuľového a kôstkového ovocia. Je povolený podľa súčasných platných zákonov a nariadení. Kontrolovaný odborným laboratóriom na čistotu a kvalitu.

Distizym® FM je pektolytický preparát, špeciálne vyvinutý na vysokú aktivitu v kyslom pH prostredí bobuľového a kôstkového ovocia. Distizym® FM rýchlo štiepi všetky pektínové látky, čo vedie k výraznému zníženiu viskozity a skvapalnenie kvasu. Kvas sa dá potom ľahko miešať a čerpať.

Intenzívnym rozkladom kvasu sa uvoľňujú cenné látky a zvyšuje sa obsah buketných a aromatických látok. Skvapalnený a rozložený kvas uľahčuje rozkvasenie, zlepšuje prekvasenie kvasu, čo vedie k lepšej výťažnosti alkoholu. Súčasne sa znižuje nebezpečenstvo prepálenia počas destilácie.

Dávkovanie
Bobuľové ovocie
30 - 50 ml /100 kg kvasu

Kôstkové ovocie
20 - 50 ml /100 kg kvasu