Síran amónny 25kg
Produkty / Hnojivá

Síran amónny 25kgSíran amónny je, vďaka vysokému obsahu amónneho dusíka, dlhodobo pôsobiace dusíkaté hnojivo, zvlášť vhodné na jarné vyhnojenie pôd.
Cena s DPH
36,00 EUR
EAN
8588001196233
Obj. číslo
9310402
Minimálny odber
1 ks
Dostupnosť
Na sklade
Síran amónny je, vďaka vysokému obsahu amónneho dusíka, dlhodobo pôsobiace dusíkaté hnojivo, zvlášť vhodné na jarné vyhnojenie pôd.

Síran amónny pôdu mierne okysľuje, preto sa používa ku všetkým rastlinám, pestovaných na neutrálnych pôdach. Do pôdy sa zapravujeme po jeho rovnomernom rozhádzaní. V prípade hnojenia ovocných stromov kombinujeme síran amónny s ďalšími draselnými a fosforečnými hnojivami. Vo vode je dobre rozpustný. Vzhľadom na vysoký obsah vodorozpustnej síry cca 23% sa síran amónny používa tiež pri pestovaní cibuľovej a hlúbovej zeleniny, chrenu a pod. (Podporuje tvorbu silíc).

Použitie
Používa sa ku všetkým plodinám pri jarnej príprave pôdy. Odporúčaná dávka hnojiva sa rovnomerne rozhodí na plochu a vhodným nástrojom zapraví do pôdy a dostatočne zavlaží. Z toho dôvodu je vhodné vykonávať aplikáciu pred dažďom. Je veľmi výhodný pri pestovaní zemiakov a plodín vyžadujúcich vysoký obsah síry, tj. cibuľová zelenina, hlúbová zelenina, chren.