menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa more_vert Karty bezpečnostných údajov

Produkty

person_addlock
close
« Späť na prehľad
Počet vhodných produktov 0    Strana 1 z 0

Hrach

Obaľovač hrachový


Na prednom okraji predných krídel má dva lesklé prúžky, medzi ktorými je 3-5 čiernych čiarok. zadné krídla sú sivohnedé. Húsenice sú žltobiele alebo zelenkasté.

Prezimuje húsenica v zámotku, ktorého vývoj v pôde trvá jeden rok. Ožiera listy, zalieza do struku opriada ich pavučinkou.

Obaľovače sú motýle, prezimujú v zámotkoch ako larvy vo vrchnej vrstve pôdy. V čase tvorby kvetných pukov hrachu alebo všeobecne keď kvitne pšenica, vylietajú dospelce, po úživnom žere kladú oplodnené samičky po 2-4 vajíčka na spodnú stranu listov. Mladé larvy obaľovača strukového mínujú v listoch, neskôr larvy oboch druhov obaľovačov žijú v strukoch, kde vyžierajú semená. Dorastené larvy opúšťajú struky a zaliezajú do pôdy. Obaľovače majú jednu generáciu do roka. Ošetrovanie proti nim záleží od toho, na aký účel strukovinu pestujeme. Ak je to na zeleno, treba ošetrovať hneď pri liahnutí prvých lariev, čo býva 10-14 dní po výlete imág z pôdy alebo zo signalizačných klietok, v ktorých boli umiestnené napadnuté struky s kuklami z predchádzajúceho roku, alebo pri prvých imágach vo feromónovom lapači. Pri pestovaní na semeno je optimálny termín ošetrovania pri výskyte 10 imág vo feromónovom lapači za deň. Autorizovaný je jediný prípravok Vaztak 10 EC do hrachu na zrno.

Doporučené agrochemické prípravky


Neboli nájdené žiadne produkty !

Neboli nájdené žiadne vhodné produkty !
 
expand_less
Informácie Karty bezpečnostných údajov §VOP Ochrana osobných údajov Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77