menuProdukty person_addRegistrácialockPrihlásenie search info

Produkty more_vert Agrochémia podľa škodlivého činiteľa more_vert Karty bezpečnostných údajov

Produkty

person_addlock
close
« Späť na prehľad
Počet vhodných produktov 0    Strana 1 z 0

Zemiaky

Alternáriová škvrnitosť zemiakových listov


Choroba sa vyskytuje v južnejších a centrálnych oblastiach Európy, pretože obľubuje suché a horúce podmienky. Huba napáda listy, ktoré môže byť úplne zničené, čo vedie k tvorbe nových listov čím sa redukuje úrody a obsah sušiny v hľuzách.

Patogén je typickým parazitom oslabených rastlín. Napáda listy v horúcom, suchom lete, kedy sú rastliny stresované. Na listoch sa tvoria väčšie alebo menšie suché hnedé škvrny, s charakteristickou koncentrickou štruktúrou.
Huba obyčajne najskôr napáda staršie, spodné listy, ale neskôr sa vyskytuje na všetkých listoch.

Choroba sa zvyčajne zamieňa so symptómami spôsobenými plesňou zemiakovou, ktorá však spôsobuje oveľa väčšie škvrny, má špecifické tmavé zeleno-sivé sfarbenie a slabo viditeľný biely prstenec fruktifikačných orgánov plesne okolo škvrny. Pleseň sa vyskytuje najmä vo vlhkých podmienkach a na škvrnách sa netvorí koncentrická kresba.

Patogén prezimuje konídiami na poli a na rastlinných zvyškoch. Rozširuje sa konídiami. Mycélium, vyrastajúce z konídií infikuje listy. Mechanické poškodenie listov uľahčuje vznik infekcie. Šírenie patogéna v listoch je oveľa pomalšie ako pri plesni zemiakovej. Huba vytvára konídie v sústredných kruhoch na poškodenom povrchu listov. Tmavohnedé konídie sú veľmi odolné voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Doporučené agrochemické prípravky


Neboli nájdené žiadne produkty !

Neboli nájdené žiadne vhodné produkty !
 
expand_less
Informácie Karty bezpečnostných údajov §VOP Ochrana osobných údajov Predajne Rozvozy Kontakt
OSIVEX ZÁHRADKÁR, s.r.o.
Štúrova 33, 040 01 Košice

IČO: 36787124, DIČ: 2022404351, IČ DPH: SK2022404351

mailkosice@slovosivex.sk call+421 55 623 41 77